Fizjoterapeuta Tarnowskie Góry

Skuteczne zabiegi na ból pleców.

Ból dolnego odcinka kręgosłupa to jak pokazują badania to schorzenie, które przynajmniej raz w życiu dotknie każdego z nas.Istnieje wiele metod leczenia oraz terapii bólu pleców od farmakologicznych, chirurgicznych po zachowawcze czyli fizjoterapie.

Działania lecznicze w fizjoterapii można podzielić na 4 grupy: kinezyterapie, fizykoterapie, masaż oraz metody specjalne. Podczas pierwszej wizyty każdy fizjoterapeuta powinien z pacjentem przeprowadzić badanie podmiotowe oraz przedmiotowe na podstawie których dobierze odpowiednie zabiegi.

                Szybki powrót do zdrowia i normalnego funkcjonowania zapewni dobór odpowiednich zabieg  ów. Ważne w tym aspekcie jest zdanie się na doświadczenie i wiedzę fizjoterapeuty. Nowe badania pokazują ,że jednymi z bardziej skutecznych zabiegów w leczeniu bólu dolnego odcinka kręgosłupa są zabiegi manualne oraz ćwiczenia.

                Warto zwrócić uwagę ,że same zabiegi fizykoterapeutyczne(elektroterapia wszelkiego rodzaju, laseroterapia, ultradźwięki, pole magnetyczne, krioterapia) nie stanowią złotego remedium na ból pleców. Koniecznie należy zbadać stawy międzykręgowe i w przypadku ich zablokowania wdrożyć odpowiednią terapię. Testy mięśniowe pozwolą na określenie, które mięśnie wymagają wzmocnienia, a w których tonus należy znormalizować.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest