Rehabilitacja po udarze jest istotną częścią leczenia osób po udarze ( niedokrwiennym, jak i krwotocznym). Powinna być rozpoczęta tak szybko, jak to tylko możliwe, od niej zależy bowiem kiedy i w jakim stopniu pacjent powróci do dawnej sprawności. Rehabilitacja osób po udarze mózgu polega m. in. na pionizacji, zapobieganiu przykurczom oraz ćwiczeniom z wykorzystaniem metod specjalnych.
Do najlepszych metod rehabilitacja po udarowej należą PNF oraz Bobath. Ważną rolę odgrywa również prawidłowa i wcześnie wprowadzona pionizacja pacjenta. Pozwala ona pacjentowi nauczyć się prawidłowego obciążania kończyny chorej. Warto również wprowadzić przy zaburzeniach mowy terapie logopedyczną, która pozwoli na powrót funkcji artykulacji. Należy również jak najszybciej rozpocząć rehabilitację kończyny górnej. Należy w początkowej fazie unikać ruchów biernych w stawie ramienno-łopatkowym powyżej 90 stopni, ponieważ może to spowodować uszkodzenie stawu.
Ważną rolę w powrocie do pełni zdrowia po udarze mózgu odgrywa również zaopatrzenie ortopedyczne. Chodzik, kule, orteza na stopę opadającą, temblak to zaopatrzenie które może przydać się podczas powrotu do pełni sprawności.